Hakkımızda

Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği İsmet Medi Koldaş önderliğinde, Kuzey Kıbrıs Gazimağusa’da, insan yaşamının kalitesini düşüren her tür zararlı bağımlılıkla ilgili farkındalık oluşturmak ve söz konusu bağımlılıkların hem bireyler hem de toplum üzerindeki negatif etkilerini araştırıp türlerine özel çözümler geliştirmeyi hedefleyen bir gönüllüler hareketidir.

Hedefimiz, net bilimsel veriler ve gelişmelerden yola çıkarak, çağımıza uygun tedavi metotları, sanat ve spor gibi nosyonlarla zenginleştirilecek olan yeni mücadele yöntemleri geliştirmek ve toplumsal iyileşmeyi hızlandırmaktır. Hedefimize yürürken izleyeceğimiz kendi proje takvimimizin yanı sıra, derneğimiz her türlü yapıcı fikre, öneri ve işbirliğine açıktır.

Pozitif olanın peşinde olmanın negatifi kendiliğinden değersizleştirip etkisiz bırakacağı bilinciyle çıktığımız bu yolda, zararlı bağımlılıkların hayattan koparan karanlık taraflarını teşhir etmekten çok, temiz bir nefesin gücünü, hayata bağımsızca tutunmanın aydınlık yüzünü göstermeye çalışarak, insanı insan, doğayı canlı olduğu için seven nesiller yetişmesine katkı koyacak olmanın heyecanıyla doluyuz.