Skip links

THE ANKA PROJECT SUBSTANCE USE PREVENTION WORKSHOP REPORT WILL BE SHARED WITH THE PUBLIC SOON

ANKA PROJESİ MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE ÇALIŞTAYI RAPORU YAKIN ZAMANDA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK

Madde Kullanımı ile Mücadelede konusunda Gazimağusa Belediyesi Sakarya MAGEM tarafından yürütülen Anka Projesi kapsamında, Proje Koordinatörü DAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Proje Ortağı Medi Foundation Kurucusu İsmet Koldaş’a plaket takdim edildi. 

Gazimağusa Palm Beach Otel’de geçtiğimiz hafta Anka Projesi kapsamında düzenlenen Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadelede Ulusal Politika ve Strateji Geliştirme Sempozyumu’nun ardından Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ile Proje Ortağı Medi Foundation Kurucusu İsmet Koldaş Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’a bugün bir ziyarette bulundu.

Sakarya MAGEM Sorumlusu Erda Can ve Proje Yürütücüsü Özlem Alçıkaya’nın da hazır bulunduğu ziyarette Anka Projesi’nin ileriki süreçte işleyişi hakkında Başkan Uluçay bilgilendirildi.

Sempozyumun ardından toplumun her kesiminden çok güzel geri dönütlerin sağlandığını belirten Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, çalıştay raporunun 20 gün içerisinde yetkili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti. Çalıştayın ardından öğretmenler ve ailelerin eğitilmesi talebinin olduğunu belirten Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, ortaokul ve liselere yönelik çalışmaların da olduğunu ve çalıştay raporunda da bu çalışmaların yer alacağını kaydederek ayrıca Anka Projesi’nin sürdürülebilirliği açısından denetlenebilir olmasının önemine dikkat çekti.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay madde bağımlılığı konusunun ülkenin kanayan yarası durumunda olduğunu ve mücadele konusunda kolluk kuvvetlerinin görevi başında olduğunu ancak etkin mücadelede toplum içerisinde farkındalık ve eğitimin son derece önemli olduğunu kaydetti.

Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadelede Ulusal Politika ve Strateji Geliştirme Sempozyumu ile ilgili Proje Koordinatörü DAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Proje Ortağı Medi Foundation Kurucusu İsmet Koldaş’ı tebrik eden Başkan Uluçay, projenin devamlılığının önemine dikkat çekti.

Başkan Uluçay, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Medi Foundation Kurucusu İsmet Koldaş’a plaket takdiminde bulundu.

THE ANKA PROJECT SUBSTANCE USE PREVENTION WORKSHOP REPORT WILL BE SHARED WITH THE PUBLIC SOON

As part of the Anka Project conducted by the Gazimağusa Municipality Sakarya MAGEM on Substance Use Prevention, plaques were presented to Project Coordinator Prof. Dr. Sibel Dinçyürek from EMU and Project Partner İsmet Koldaş, Founder of Medi Foundation.

Following the National Policy and Strategy Development Symposium on Substance and Substance Use Prevention held last week at Gazimağusa Palm Beach Hotel as part of the Anka Project, Project Coordinator Prof. Dr. Sibel Dinçyürek and Project Partner İsmet Koldaş, Founder of Medi Foundation, visited Gazimağusa Mayor Süleyman Uluçay today.

During the visit, attended by Sakarya MAGEM Responsible Erda Can and Project Coordinator Özlem Alçıkaya, Mayor Uluçay was briefed on the future processes of the Anka Project.

Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, mentioning the positive feedback received from all segments of society after the symposium, stated that the workshop report would be shared with the relevant authorities and the public within 20 days. She also noted the demand for the training of teachers and families after the workshop, mentioning that there are also activities for middle and high schools, which will be included in the workshop report. She emphasized the importance of the Anka Project being auditable for its sustainability.

Mayor Süleyman Uluçay stated that substance dependence is a bleeding wound of the country and that law enforcement agencies are on duty in the fight against it, but awareness and education within society are also crucial for effective combat. 

Mayor Uluçay congratulated Prof. Dr. Sibel Dinçyürek and İsmet Koldaş, Founder of Medi Foundation, for the National Policy and Strategy Development Symposium on Substance and Substance Use Prevention and emphasized the importance of the project’s continuity.

Mayor Uluçay presented plaques to Prof. Dr. Sibel Dinçyürek and İsmet Koldaş, Founder of Medi Foundation.

Leave a comment